AVTOR: Renata Salecl
CENA: BREZPLAČNO

Uživajte v branju Tek na mestu Renata Salecl epub knjige brezplačno

Opis:

Čeprav je posameznik tako na delovnem mestu kot v zasebnem življenju nenehno pod pritiskom, da teče bolje in hitreje kot drugi, se zdi, da kot družba tečemo na mestu.Pričujoča knjiga s številnimi zgodbami iz vsakdanjosti ponazarja, kako ideologija neoliberalizma vpliva na naše življenje: povečuje tesnobo, sproža nove psihološke simptome in paradokse, spreminja naš pogled na delo, etiko, ljubezen, starševstvo, genetiko in prihodnost.Renata Salecl v Teku na mestu z veliko občutljivostjo zaznava in opisuje nove pojave in spremembe v sodobni stvarnosti. Njene pronicljive analize pa pomagajo razumeti, kako deluje ta svet.Dr. Renata Salecl je filozofinja in sociologinja. Je redna profesorica in znanstvena svetnica, zaposlena na Inštitutu za kriminologijo pri Pravni fakulteti v Ljubljani. Kot gostujoča profesorica predava na Cardozo School of Law, New York, ter na School of Law, Birkbeck College, University of London. V preteklosti je med drugim predavala tudi na Cornell University, University of Michigan, Duke University, New School University ter Humbold Universität v Berlinu.Bila je tudi članica Znanstvenega kolegija v Berlinu. Njene knjige so prevedene v petnajst različnih jezikov. Kot teoretska psihoanalitičarka se Renata Salecl na simptomatiko dobro spozna, kot sociologinja pa ima tudi uvid v mehanizme družbene dinamike. (...) Pravzaprav se na neki način ukvarja s posledicami kalvinistične morale na življenje na tako imenovanem razvitem zahodu – z rastjo individualizma, deloholizma, narcisizma in potrebe po nadzoru. – Katja Perat, Pogledi

...a obvladati in sodelavcem ne dajte povoda za še hujši prepir ali sovraštvo ... Renata Salecl: Tek na mestu | MLADINA.si ... . Tek ji ni najbolje uspel, saj je končala na četrtem mestu v svoji skupini, na koncu pa je bila dovolj hitra, da se je po času uvrstila v veliki finale. Druga polfinalna skupina je bila namreč počasnejša od prve. Stockholm, 6. februarja - Janez Lampič je bil v kvalifikacijah sprinta za svetovni pokal v smučarskem teku v Ulricehamnu na Švedskem 40. (+9,80), Vili Črv, ki je končal na 55. mestu (+12,08) med 78 nastopajoči ... Tek na mestu | Renata Salecl - Knjigarna Bukla ... . (+9,80), Vili Črv, ki je končal na 55. mestu (+12,08) med 78 nastopajočimi. Slovenca se tako nista uvrstila v izločilne boje, ki se bodo začeli ob 12.50. Prvi v kvalifikacijah je bil Finec Joni Mäki. Soboški tek: Sraka in Voršičeva na prvem mestu. Tomo Köleš, 13. 5. 2018 Aleš Cipot Zmagovalci. Aktualno Na 17. Soboškem teku, ki šteje za točke pomurskega pokala, sta v Fazaneriji slavila Tomaž Sraka od Grada v moški in Nuša Voršič (Borisova bežeča deca) v ženski konkurenci....